wtorek, 21 grudnia 2010

Jak Realowi uda się wygrać La Ligę?

13 błędów według Jose Mourinho popełnił w niedzielnym meczu sędzia. Portugalczyk każdy błąd wypisał na swojej kartce i zaprezentował mediom, dodając z bólem, że decyzji arbitra Closa Gomeza komentował nie będzie, bo znowu spotka go kara i zamiast oglądać poczynania swoich zawodników na ławce rezerwowych, wyląduje na trybunach. 

Tak jest w trakcje i po każdym meczu, Mourinho wywiera na sędziach wielką presję, gestykulując, śmiejąc się złośliwie, krzycząc, a po meczach na konferencji prasowej, podważając decyzję sędziego.  

- Presję, którą wywierano tutaj na sędziego, widziała cała Hiszpania. Kiedy tylko arbiter gwizdał faul przeciwko nim, od razu pojawiało się przed nim kilku zawodników. To coś wyuczonego. Przez to sędzia nie może pracować normalnie – powiedział po meczu z Królewskimi prezes Sevilli José María del Nido. I ciężko się dziwić sędziom, którzy nie wytrzymują presji, gdy podbiega do nich wściekły Ronaldo, a z ławki pomstuje Mourinho. 

Jak sobie z tym radzić? Sędziowie powinni zauważyć, że to w ich gestii leży decyzja, a presja zawodników i trenera jest po to, aby im w głowach zamieszać . Ale bądź tu człowieku mądry, gdy Mourinho i tak na Ciebie coś znajdzie.
 
Kto wygra Ligę? W walce Realu i Barcelony nie ma żadnej rozrywki, ale z tym szczęściem, Królewscy mogą zdobyć Ligę - dodał prezes klubu z Andaluzji na koniec.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz