środa, 30 maja 2012

Premier League dominuje na EuroMarca opublikowała ciekawą statystykę, pokazującą, która liga i które kluby będą najbardziej reprezentowane na Euro.

Co pewnie nikogo nie dziwi, Premier Legue to liga, która będzie miała najwięcej reprezentantów podczas Euro. Z 368 zawodników, których zobaczymy na boiskach Polski i Ukrainy, 78 na co dzień gra na Wyspach.  
Drugą ligą z największą ilością piłkarzy na mistrzostwach jest Bundesliga, którą reprezentowało będzie 49 zawodników, w tym kilku naszych rodaków.  Trzecie miejsce na podium zajmuje liga aktualnych Mistrzów Świata i Europy - Primiera Divisón - 32, zaledwie o jednego zawodnika wyprzedzająca Serię A. Co ciekawe, tuż za plecami Włochów i Hiszpanów uplasowali się z 29 zawodnikami przybysze z ligi naszego grupowego rywala – Rosji.

Najwięcej reprezentantów kraju ma w swoich szeregach tegoroczny finalista Ligi Mistrzów – Bayern Monachium,  kibice tego klubu będą mogli na Euro zobaczyć 12 zawodników, którzy na co dzień przywdziewają czerwone koszulki Bawarczyków, w tej grupie 5 z nich, to zawodnicy reprezentujący inne, niż Niemcy reprezentacje. Na drugim miejscu uplasował się Real Madryt. Królewskich piłkarzy wybiegnie w czerwcu na nasze boiska 11, w tym m.in. Cristiano Ronaldo, Iker Casillas, czy Őzil.  Trzecie miejsce z 9 piłkarzami zajmuje zwycięzca Champions League – Chelsea. Na czwartym i piątym miejscu dwa zespoły  współgospodarza turnieju – Szachtar Donieck i Dynamo Kijów, które wydelegowały na Euro, podobnie jak Chelsea, 9 zawodników, jednak z obu zespołów zaledwie 5 zawodników będzie reprezentowało Ukrainę.

Która liga będzie miała najwięcej reprezentantów jako mistrzów? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz