sobota, 26 maja 2012

Jeśli Hiszpania nie wygra, to nic się nie stanie

Euro tuż tuż, a więc czas na coś specjalnego, w najbliższych dniach postaram się zamieścić wywiady z ludźmi związanymi z piłką, ich opiniami i typami na zbliżające się mistrzostwa. Dzis Ángel Iturriaga, historyk, autor 'Słownika zawodników FC Barcelona' i 'Słownika trenerów, prezesów FC Barcelony'. Zapraszam do lektury.
Kto jest twoim faworytem na Euro?
Moimi faworytami są Niemcy i Hiszpania, ale także Francuzi.
Jaką jedenastkę wystawiłbyś, gdybyś to Ty był trenerem reprezentacji Hiszpanii, wymień i proszę uzasadnij w kilku słowach.
Moja idealna jedenastka to: Casillas, Iraola (choć pewnie nie dostanie się do składu, który zagości w Polsce), Piqué, Ramos, Jordi Alba; Busquets, Xabi A., Xavi; Silva, Llorente, Iniesta (1-4-3-3). Myślę, że Hiszpania powinna korzystać z jak największej liczby pomocników, żeby kontrolować grę. Busquets, Alonso, Xavi, Silva i Iniesta są stworzeni, żeby wykonać to zadanie. Iraola i Alba są bardzo ofensywnymi bocznymi obrońcami, muszą wykorzystać przestrzeń, która będzie się tworzyła w bocznych sektorach boiska, a Pique i Ramos są najlepszymi środkowymi obrońcami podczas nieobecność Puyola. Llorente jest najlepszym środkowym napastnikiem w Hiszpanii.
W takim razie kto lub co jest najsłabszym ogniwem Hiszpanów?
Moim zdaniem Arbeola, prawdopodobnie będzie występował jako prawy obrońca, niestety nie jest w dobrej formie, jest słaby w ataku.
Czy brak Puola i Villi będzie widoczny? Co dla zespołu oznaczał będzie ich brak?
Myślę, że Puyol i Villa są bardzo istotni zarówno na, jak i poza boiskiem. Mają bardzo silne osobowości, zwłaszcza Puyol, który jest liderem. Oczywiście Hiszpania ma zawodników, którzy będą w stanie ich zastąpić.
Czy uważasz, że Torres powinien pojechać na Euro?
Moim zdaniem powinien, zakończył swój sezon w Chelsea w dobrej formie. Musi znowu odkryć swojego nosa bramkowego, ale jego ciężka praca, którą wykonuje i osobowość są na jego korzyść.
Co jeśli Hiszpanii nie uda się zwyciężyć na Euro?
To będzie normalne, nigdy w historii nikt nie wygrał trzech wielkich trofeów z rzędu, to nie będzie żaden problem. Myślę jednak, że Hiszpania awansuje co najmniej do półfinałów, a potem duże znaczenie odegra szczęście.
Jak Ci się wydaje, jak daleko dojdzie Polska na  Euro?
Wasza reprezentacja narodowa bardzo się polepszyła. Piszczek, Kuba i Lewandowski z Dortmundu, Szczęsny, Obraniak i Perquis są bardzo dobrymi zawodnikami i do tego mają doświadczenie. Z pomocą kibiców i odrobiną szczęścia możecie dotrzeć do półfinałów. Wydaje mi się jednak, że Smuda nie jest dobrym trenerem.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz