środa, 30 maja 2012

Niemcy odpadną w ćwierćfinale z Polską


Wywiad z  Przemek Romański z wydawnictwa Sine Qua Non. 

Który z piłkarzy, których autobiografie / biografie ukazały się nakładem wydawnictwa SQN, według Ciebie poprowadzi swoją reprezentację do triumfu na Euro w Polsce i Ukrainie? 

Wybieraliśmy biografie piłkarzy właśnie takich, którzy są znaczącymi postaciami w swoich reprezentacjach. O wyniku meczu może przesądzić zarówno Ibra, jak i Rooney, nieszablonowym zagraniem może popisać się Van Persie, a już na pewno zawodnicy Hiszpanii: Xavi i Iniesta, a Casillas wybroni to, co nie do wybronienia. Nie można zapomnieć też o Ronaldo... Tylko że oni są w stanie decydować o pojedynczych meczach, trudno sądzić, żeby - jak kiedyś Maradona - pociągnęli drużynę do końcowego triumfu. Do rozegrania jest jednak aż sześć spotkań, dlatego największe szanse na mistrzostwo mają maluchy z Barcelony i święty z Madrytu.

Czy w czasie Euro będzie można spotkać się, z którymś z autorów opublikowanych przez SQN książek? 

Tak, i to z kilkoma. Będą w okolicy autorzy autobiografii - Iniesta, Xavi (Gniewino), Rooney (Kraków), Ibra (Ukraina). Będą też dziennikarze, którzy pisali książki: Miguel Angel Diaz (autor "Sekretów La Roja"), Graham Hunter ("Barca. Za kulisami najlepszej drużyny świata"), Enrique Ortego ("Iker Casillas. Skromność mistrza"). Tak się akurat złożyło, że oni będą stacjonować w Gniewinie, przy reprezentacji Hiszpanii.
Nie jest wykluczone, że w Polsce pojawi się Luca Caioli - autor biografii Messiego i Ronaldo - ale to jeszcze informacje niepotwierdzone.

Niedawno ukazały się 'Sekrety la Roja' myślisz, że Hiszpanie będą mogli po Euro 2012 dopisać do niej kolejne rozdziały? 

Mam taką nadzieję! Na pewno są jednymi z murowanych faworytów, choć niektórzy próbują im wytknąć brak Puyola i Villi jako kluczowy. Wystarczy jednak spojrzeć na ich możliwe najsilniejsze ustawienie: w bramce Casillas, którego umiejętności nikt nie może kwestionować. Na środku obrony Pique i Ramos, jeśli tylko dla reprezentacji zapomną o waśniach klubowych, będą parą nie do przejścia. Po bokach Arbeloa (najsłabsze ogniwo) i Jordi Alba (czyli nieustanne parcie do przodu). W środku może zagrać pięciu pomocników: dwóch defensywnych, ale z umiejętnościami ofensywnymi (Busquets i Xavi Alonso), dwóch wybitnie ofensywnych (Xavi i Iniesta) i ktoś z dwójki Silva / Navas. A w ataku, mimo braku Villi, jest wracający do formy Torres, jest Mata, jest Pedro. To jest ekipa, której już na papierze powinni bać się wszyscy. Jeśli tylko dobrze przepracują te ostatnie dni przygotowań, nie widzę takich mocnych, którzy mogliby zrobić im krzywdę.
Na pewno nie będą to Niemcy, bo Niemcy odpadną w ćwierćfinale z Polską. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz